Skip to content

MJ WHITE Coton Angels from Dolce

Mezinárodní šampion krásy C.I.B.

Šampion CZ, SK, PL, HU

Grandšampion CZ, SK, PL

Šampión SKJ

Klubový šampion

Šampion ČMKU

Národní vítěz CZ

Víťaz Slovenska

Klubový vítěz

Vítěz Speciální výstavy

Představení Nečekaný úspěch

MJ se narodil 24.4.2017 a byl to můj první pejsek s PP. Cotonka jsme chtěli, ale od začátku byla doma jasná dohoda, že bude mít „sportovní sestřih“. Od mala jsme zvykali na česání, jednou za 2 měsíce navštívili salon, a dožadovali se ostříhání. Nepochodili jsme však v salonku u paní Ekrové, ani u paní Hladíkové ve fortissimo.cz.  Takhle hezkého psa prý neostříhají. Zato jsme dostali spoustu dobrých přípravků k péči o srst. Dodnes za ně oběma velmi děkuji.

Někdy po jeho druhých narozeninách jsme si tedy našli na internetu salon Avanti v Praze, kde byly i fotky ostříhaných cotonků. A vyrazili. Tady nám ho konečně ostříhají! Asi rok jsme pravidelně dojížděli, ovšem přemluvit paní Šalandovou ke střihu se nám také nepovedlo. Takhle krásného psa prý stříhat nebude… Zato nás naučila pejska správně česat, a údržba srsti byla najednou naprosto jednoduchá! A tak po roce přemluvila ona nás, abychom ho zkusili uchovnit. Povinná bonitace a klubová výstava, kterou vyhrál, a získal svůj první BOB. Náš pejsek byl ve svých téměř čtyřech letech uchovněn.

Během následujících dvou a půl let získal titul Mezinárodní šampion krásy C.I.B., Šampion ČR, SK, PL, HU, Grandšampion ČR, SK, PL, Šampion ČMKU, Šampión SKJ, Klubový vítěz, Vítěz Speciální výstavy, Národní vítěz, Víťaz Slovenska, Klubový šampion. Coton roku 2021 – absolutní vítěz, Coton roku 2022 – pes. Na světové výstavě se ještě jako naprostý začátečník umístil ve své třídě, v silné zahraniční konkurenci, na krásném druhém místě! Šlo mu to vážně „samo“…

Naše zlatíčko se může pochlubit pěti vrhy štěňátek, z nichž někteří se svými majiteli pokračují ve výstavním kruhu a dělají nám velkou radost.

Je to mazel, absolvovali jsme spolu úspěšně i canisterapeutický výcvik, prostě ideální pes do pohody i nepohody. Má rád dlouhé „čmuchací“ procházky, líbí se mu ve sněhu na horách a klidně si zaplave v řece nebo bazénu. Psí hlavolamy jsou jeho radost, jen za balonkem nikdy neběhal. Ovšem lenošení v peřinkách zvládá také bravurně!

Galerie Od štěněte po vítěze