Skip to content

WHITE BERRY Sleepy Hollow Ranch

Mezinárodní junior šampion krásy C.I.B. -J

Klubový junior šampion

Junior šampion CZ, SK, PL

Klubový vítěz mladých

Představení Láska na první pohled

Berry se narodila 6.2.2022 ve Studenci u Trutnova. Přišla k nám vlastně neplánovaně, jako parťačka pro našeho pejska. U ní to byla doslova láska na první pohled. Když jsem viděla její fotku, hned jsem si ji zamilovala. Je to taková malá princezna.

Začátek však nebyl zrovna jednoduchý. Náš MJ se do ní zamiloval také, a celou návštěvu se urputně domáhal ji nakrýt. Byly tam i jiné fenky, ale on chtěl jenom tuhle. Návštěva byla pro všechny opravdu „náročná“, a tak z plánu mít doma kamarádku sešlo. Jenže ona byla tak okouzlující! Nemohla jsem na ni přestat myslet. S chovatelkou už jsme se trochu znaly z výstavních kruhů, tak nám ji půjčila na den/dva domů. Že se uvidí. A ono to najednou šlo! Leželi spolu v pelíšku, byli nerozlučná dvojka. Velký brácha a malá princezna. A tak zůstala.

Bylo rozhodnuto, že fenečka je jen kamarádka, žádný chov jsme určitě neplánovali. Povinnou výstavou a bonitací si sice prošla, ale to kvůli tomu, aby po ní zůstala „stopa“. A když už jel na výstavu MJ, přihlásili jsme ji také. Naše Beruška tedy postupně obdržela tituly Mezinárodní junior šampion krásy C.I.B.-J, Junior šampion ČR, SK, PL, Klubový junior šampion, Klubový vítěz mladých. Na to, že velké výstavní ambice jsme s ní neměli…

Čekali jsme na první hárání, aby mohla být kastrovaná. Přeci jenom, mít doma krycího psa a hárající fenku – kdo nezažil, neví. První hárání ale přišlo o něco později, až po 1,5 roce. Chovatelka nám moc pomohla, ráno jsme ji vozili k ní „do školky“, večer si ji brali zase zpět. Doma být ale nemohla, a tak spali s mužem na chatě. O víkendu jel MJ k našim, aby Berousek mohla domů. Byly to opravdu náročné 2 týdny. Jediný, kdo si je užil, byla Berinka.

Mezitím přišla zajímavá myšlenka – co kdyby jednou ta štěňátka měla? Umíme se postarat o cotoní srst, víme už jak správně a podle čeho vybrat kvalitní štěně, neměli bychom to tedy zkusit, ať také víme, zač je toho chov? Možná ano, možná ne. Uvidíme, jak vyzrajeme. A jakého úžasného ženicha jí asi najdeme?

Galerie Beruška